fbpx

Jakie korzyści płyną z wynajmowania wirtualnej asystentki dla małych i średnich przedsiębiorstw?

Finanse I Ksiegowosc Wirtualny Manager The assist

Czy istnieje przedsiębiorca, który może pochwalić się tym, że zawsze na wszystko starcza mu czasu? O takich postaciach krążą legendy, ale czy ktoś je realnie spotkał? Najczęściej wygląda to tak, że trzeba lawirować między zadaniami i ustalać listę priorytetów. Do tego im mniejsza firma, tym więcej obowiązków spada na jedną osobę. Kto w takim razie udźwignie ten ciężar? Wirtualna asystentka może być dla firmy prawdziwym kołem ratunkowym.

Wirtualna asystentka – nowoczesne rozwiązanie dla małych i średnich firm

Wsparcie oferowane przez wirtualne asystentki już dawno docenili przedsiębiorcy działający na zachodzie Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. Właściciele firm zauważyli, że oddelegowanie części zadań tak naprawdę nie jest inwestycją, a sposobem na zwiększenie zysków. Tego rodzaju współpraca wiąże się nie tylko z oszczędnością czasu, ale jest też jednym z najlepszych sposób na rozwój biznesu.

Brak konieczności zatrudniania kolejnej osoby i tworzenia dla niej oddzielnego stanowiska pracy sprawia, że jest to rozwiązanie bardzo elastyczne. Wynajmujesz wirtualną asystentkę na stałe lub decydujesz się na krótkoterminową współpracę. Rozliczasz się z nią według wybranego schematu: za poświęcony czas lub konkretne efekty.

Jak wirtualna asystentka przyspiesza i ułatwia działanie Twojej firmy?

Szukanie specjalistów do realizacji wielu różnych zadań z reguły bywa problematyczne. Finał jest często taki, że zamiast je komuś zlecić, wykonujesz je samodzielnie. Gorzej, jeśli obowiązki się piętrzą i masz z tego powodu różne opóźnienia. Jeśli nie rozwiążesz w jakiś sposób tej sytuacji, może ona mieć negatywny wpływ na Twój biznes. Dlatego nawet małe przedsiębiorstwa i średnie firmy powinny rozważyć współpracę z wirtualną asystentką.

Co można zlecić takie osobie? Główne zadania, jakich podejmują się takie specjalistki to:

Profesjonalne asystentki proponują też często mniej standardowe wsparcie. Dlatego warto dokładnie omówić, z czym się zmagasz, a z pewnością znajdziecie wspólnie rozwiązanie.

Outsourcing asystencki – jakie korzyści płyną dla małych i średnich przedsiębiorstw?

Wynajęcie osobistej wirtualnej asystentki warto potraktować jako element budowania Twojej marki. Odciążenie w bieżących zadaniach lub zlecenie zajęcia się problematycznymi dla Ciebie obszarami, oznacza lepsze funkcjonowanie całej firmy. W ten sposób możesz wpłynąć na wzrost satysfakcji klientów i umocnienie swojej pozycji wśród konkurencji.

Często brak czasu oznacza też większą ilość błędów. Rozwiązywanie ich na bieżąco mocno Cię angażuje i generuje też spory stres. Możesz go uniknąć, wtedy gdy zapanujesz na wszystkimi procesami kluczowymi dla Twojej działalności.

Zdalna Asystentka The assist

Oszczędność czasu i poprawa efektywności pracy w Twojej firmie

Asystentce, która świadczy usługi online, możesz zlecić wszystko, co mocno Cię angażuje i jednocześnie nie jest bezpośrednio związane z rozwojem biznesu. Dlatego warto przyjrzeć się zadaniom, które realizujesz. Z pewnością dojdziesz do wniosku, że niektóre z nich są bardzo powtarzalne i jednocześnie wymagają Twojego stałego zaangażowania.

Możesz również kierować się tym, że coś jest ważne dla funkcjonowania firmy, ale Ty nie lubisz tego robić. Każdy z nas ma takie zadania, które regularnie przekłada na później. Wirtualna asystentka może Cię w nich odciążyć i sprawić, że w Twoim kalendarzu wreszcie pojawi się przestrzeń na nowe projekty.

Jak wynajęcie wirtualnej asystentki może pomóc Twojej firmie osiągnąć sukces?

Proponujemy Ci, abyś na spokojnie zastanowił się, co musisz robić, aby Twój biznes mógł na bieżąco dobrze funkcjonować. Gdy spiszesz wszystkie mniejsze i większe zadania, z pewnością okaże się, że lista jest zaskakująco długa. Zamiast wypełniać swój kalendarz po brzegi, zastanów się, co możesz oddelegować komuś innemu.

Pomoc wirtualnej asystentki ma często olbrzymie znaczenie dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Profesjonalna obsługa Twoich spraw oznacza, że to, co do tej pory zbudowałeś, będzie funkcjonować bez zarzutu a Ty wreszcie zyskasz czas. Możesz poświęcić go na rozwój firmy, budowanie nowych relacji biznesowych lub opracowanie kolejnych ofert, czy produktów.

Jesteś zatem gotowy, aby porozmawiać ze swoją przyszłą asystentką o Waszej współpracy? My już nie możemy się doczekać, gdy rozpoczniemy wspólny projekt.

Bibliografia:
Materiały z konferencji: Konferencja naukowa Ewolucja strategii rynkowych – media, korporacje, instytucje. Kraków 2021
Maria Balcerowicz-Szkutnik, Alicja Sroka Czy praca zdalna to przyszłość rynku pracy? Katowice 2020
Paulina Łukaszuk Rynek pracy przyszłości, Warszawa 2019

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5 gwiazdek!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić wpis!

Średnia ocen 0 / 5. Liczba głosów: 0

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Wiktoria Pawlak Wirtualna Asystentka

Cześć, jestem Wiktoria, założycielka The assist.
Efektem mojego ponad 10-letniego doświadczenia we wspieraniu biznesów i przedsiębiorców jest zespół wirtualnych asystentek i wirtualnych managerów, który pomaga osobom prywatnym, startupom, małym i średnim firmom oraz przedsiębiorcom.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × jeden =